Pompa zatapialna – prezentowana również jako pompa zanurzeniowa – to wspierany elektrycznie system pompy z zamkniętym szczelnie w jednej pokrywie napędem elektrycznym. Pompy zanurzeniowe zatapiane są w całości w wodzie, jaką odpompowują. Robocze składniki napędu i pompy są efektywnie zabezpieczane przed zniszczeniami wywołanymi ciałami stałymi zamkniętymi w wodzie brudnej oraz szlamowej dzięki stałym uszczelnieniom mechanicznym. Pompy tego rodzaju robione są z wytrzymałych oraz niepodatnych na zniszczenia obudów – wielokrotnie zrobionych z żeliwa, stali kwasoodpornej czy polimerów.
Do czego służy pompa zatapialna?
Pompa zatapialna Grundfos, nazywana również zanurzeniową, służy do wypompowywania oraz przetaczania wody. Dzięki niej możemy błyskawicznie oraz komfortowo pozbyć się mieszanek z różnych miejsc. Ogromne spektrum dostępnych na rynku narzędzi wywołuje, iż dostosujemy je do własnych potrzeb oraz wymogów, w jakich sprzęt będzie działał. Pompy zanurzeniowe rozdzielone są przede wszystkim ze względu na typ mieszanki, do wypompowywania jakiej są dedykowane.
Pompa zatapialna Grundfos – co należałoby wiedzieć?
Pompy zatapialne prezentują się opcją pracy w nieustannym zanurzeniu. Są przeważnie narzędziami o mocnej strukturze, zezwalającą na budowę w wielu miejscach. Mają napęd połączony z odpowiednią pompą oraz są chłodzone mieszanką, w jakiej się znajdują. Ich osłona może być zrobiona z metalu, przeważnie stali kwasoodpornej, czy trwałego oraz wytrzymałego tworzywa syntetycznego. Parametrami, na jakie należy zwrócić wyjątkową uwagę są przede wszystkim: efektywność, wielkość podnoszenia i optymalna średnica zabrudzeń. Moc napędu nie zawsze jest wartością w całości wiarygodną.